Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

CBSE 12th

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ସିବିଏସଇ ଦ୍ୱାଦଶ ପରୀକ୍ଷା, ଏହି ବିଷୟ ଗୁଡିକରେ ଫୁଲ୍‌ ମାର୍କ ଆଣପାରିବେ

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Apr 9, 2022    Views: 4911


    ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଦଶମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପାଇଁ ସବିଏସଇ ଟର୍ମ ୨ ପରୀକ୍ଷା ୨୬ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୨ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି । ଏମିତି କିଛି ବିଷୟ ଅଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ମାର୍କ ପାଇପାରିବେ । ଯଦି ଆମେ ପୂର୍ବ ବର୍ଷର ସିବିଏସ୍‌ଇ ବୋର୍ଡ ଟପ୍ପର ମାର୍କ ସିଟ୍‌ ଗୁଡିକୁ ଦେଖିବା, ଆମେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦେଖିପାରୁ ଯେ ଛାତ୍ରମାନେ କିଛି ବିଷୟ ଉପରେ ୧୦୦% ମାର୍କ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।
    ଆମେ ଏଠାରେ ସମସ୍ତ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍କୋରିଂ ବିଷୟଗୁଡିକ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରିଛୁ । ସମସ୍ତ ଛାତ୍ର ଯେଉଁମାନେ ସିବିଏସଇ ଟର୍ମ ୨ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ସେମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହି ବିଷୟଗୁଡିକ ବିଷୟରେ ଅବଗତ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ଯେଉଁଥିରେ ସେମାନେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍କୋର କରିବା ପାଇଁ ଭଲ ଭାବରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। 
    ଟର୍ମ ୨ ପରୀକ୍ଷାରେ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀର ଟପ୍‌ ସ୍କୋରିଂ ବିଷୟ 
    ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀରେ ଫୁଲମାର୍କ ସ୍କୋରିଂ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ଗଣିତ, ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ, ରସାୟନ ବିଜ୍ଞାନ, କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସାଇନ୍ସ, ଅର୍ଥନୀତି ଏବଂ ଇଂରାଜୀ । ଏହି ସମସ୍ତ ବିଷୟଗୁଡିକରେ, ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ତୁମକୁ ସଠିକ୍‌ ମାର୍କ ଦେବାକୁ  ଟୁ-ଦି-ପଏଣ୍ଟ ଉତ୍ତର ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଏହି ସମସ୍ତ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ କନସେପ୍ଟ ଏବଂ ଲଜିକ୍‌ ଉପରେ ଆଧାରିତ।  ତେଣୁ, ଏହି ବିଷୟଗୁଡ଼ିକରେ ତ୍ରୁଟି ପାଇଁ ଅଳ୍ପ ସୁଯୋଗ ଅଛି । ଏହି ବିଷୟଗୁଡିକରେ ୧୦୦% ମାର୍କ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ତୁମେ କେବଳ ଫର୍ମୁଲା ଓ କନସେପ୍ଟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ।

     

    Maximum 500 characters

    CBSE 12th View all

    Find Us on Facebook