Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

Chess

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ୪୪ତମ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଚେସ ଅଲିମ୍ପିଆଡ ପାଇଁ ଏ.ଆର୍ ରହମାନଙ୍କ ସଙ୍ଗୀତ

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Jul 25, 2022    Views: 3383

    ଚେନ୍ନାଇ : ଗ୍ରାମି ଏବଂ ଓସ୍କାର ବିଜେତା,  ଏ.ଆର୍ ରହମାନ ଜୁଲାଇ ୨୮ ରୁ ଚେନ୍ନାଇରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଚେସ୍ ଅଲିମ୍ପିଆଡ୍, ୨୦୨୨ ପାଇଁ ଏକ ସଂଗୀତ ରଚନା କରିଛନ୍ତି । ଭିଡିଓରେ, ରଚନା ପାରମ୍ପାରିକ ଏବଂ ସମସାମୟିକ ପୋଷାକର ମିଶ୍ରଣ ଆଣିଥିବାରୁ ସମସ୍ତ ଧଳା ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିଛନ୍ତି । 

    ଏହି ଭିଡିଓରେ କୁମ୍ ନଦୀ ଉପରେ ନିର୍ମିତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ନେପିଅର୍ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଗଲାବେଳେ ସଂଗୀତକାର ଗୀତ ଗାଉଥିଲେ । ଆଗାମୀ ଅଲିମ୍ପିଆଡ୍ ପାଇଁ ଏକ ଚେସ୍ ବୋର୍ଡ ପରି ରଙ୍ଗ କରାଯାଇଥିବାରୁ ଏହି ସେତୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରୁଛି । ସେତୁ ଚେନ୍ନାଇ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପରିଚୟ କାରଣ ଏହା ମାଡ୍ରାସ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଦ୍ୱୀପ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡକୁ ସଂଯୋଗ କରେ ।

    ତାମିଲନାଡୁର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏମ.କେ ଷ୍ଟାଲିନ ମଧ୍ୟ ମମଲାପୁରାମ ସ୍ମାରକୀ ପୃଷ୍ଠଭୂମିରେ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀମାନେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏହି କ୍ଲିପ୍ ନାମା ଓରୁ ଚେନ୍ନାଇରୁ ‘ଭାରୁଗା ଭାରୁଗା ତାମିଜନାଟୁକୁ ଭାରୁଗା' (ତାମିଲନାଡୁକୁ ଉଷ୍ମ ସ୍ୱାଗତ) ଶବ୍ଦ ସହିତ ଆଗକୁ ବଢିଥିବା ଭିଡିଓରେ ବିସ୍ତୃତ ହୋଇଛି ।

    ସୂଚନାଥାଉକି କୋଭିଡ୍ -୧୯ ମହାମାରୀ ହେତୁ ୨୦୨୦ ଏବଂ ୨୦୨୧ ଚେସ୍ ଅଲିମ୍ପିଆଡ୍ ଅନଲାଇନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ୨୦୨୧ ମସିହାରେ, ଅଲିମ୍ପିଆଡ୍ ଚୀନ୍ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ୨୦ ଅଗଷ୍ଟରୁ ୧୫ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚେସ୍ ଡଟ୍ କମ୍ ସର୍ଭରରେ ହୋଇଥିଲା ।

    Maximum 500 characters

    Find Us on Facebook