Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ରାଜନୀତି

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଟିଏମସିରୁ ଟିକେଟ୍‌ ପାଇ ଜିତିଲେ ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ସିହ୍ନା

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Apr 17, 2022    Views: 4141

    କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଆସନସୋଲ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଟିଏମସିରୁ ଟିକେଟ୍‌ ପାଇ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିଥିବା  ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ସିହ୍ନା ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ଅଗ୍ନିମିତ୍ର ପଲଙ୍କୁ ହରାଇ ଏହି ଆସନ ଜିତିଛନ୍ତି । ଏପ୍ରିଲ ୧୨ରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ଟିଏମସିର ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ସିହ୍ନା ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ନିର୍ବାଚିତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଗ୍ନିମିତ୍ର ପଲଙ୍କୁ ବିପୁଳ ଭୋଟରେ ହରାଇଛନ୍ତି ।

    ବାଲିଗଞ୍ଜ ବିଧାନସକା ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ କେୟା ଘୋଷ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିଥିବାବେଳେ ସାଇରା ସାହା ହଲିମ୍‌ ସିପିଆଇ(ଏମ) ଏବଂ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିୟୋ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସରୁ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ୁଥିଲେ ।

    ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଛାଡ଼ିବା ପରେ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିୟୋ ଟିଏମସିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।ଅନ୍ୟପଟେ ରାଜ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସୁବ୍ରତ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗ ପରେ ଉପନିର୍ବାଚନର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡ଼ିଲା ।  ତେବେ ବିଜୟ ହାସଲ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିୟୋ । ତାଙ୍କ କହିବା ହେଉଛି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ କେବଳ ଦିଦିଙ୍କ ସହିତ ଅଛି, ତେଣୁ ଜିତିବା ସୁନିଶ୍ଚିତ ।

    Maximum 500 characters

    ରାଜନୀତି View all

    Find Us on Facebook