Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ରାଜନୀତି ତଡ଼କା

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ରାଜ ଠାକରେ ବିଜେପିର ଲାଉଡ ସ୍ପିକର :ସଞ୍ଜୟ ରାଓ୍ବତ

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Apr 14, 2022    Views: 5981

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିଜେପିର ଲାଉଡ ସ୍ପିକର ପାଲଟିଛନ୍ତି ରାଜ ଠାକରେ । ଶିବସେନା ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ରାଓ୍ବତ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକରୁ କ୍ଷମା ପାଇବା ପରେ ରାଜ ଠାକରେ ବିଜେପିର ଲାଉଡ ସ୍ପିକର ପାଲଟିଛନ୍ତି । ତେବେ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନବନିର୍ମାଣ ସେନା ମୁଖ୍ୟ ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ପାଇଁ ଓକିଲାତି କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦେଶରେ ଜନସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉପରେ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ।

    ହିନ୍ଦୁତ୍ୱ ଶିବସେନାର ରକ୍ତରେ ଚାଲୁଥିବା ଦର୍ଶାଇ ରାଓ୍ବତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନବନିର୍ମାନ ସେନା  ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ସହ ସିଧାସଳଖ ଲଢିବାକୁ ସାହସ କରୁନାହିଁ । ମେ ୩ ସୁଦ୍ଧା ମସଜିଦରୁ ଲାଉଡ ସ୍ପିକର ହଟାଇବା ପାଇଁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଏମଏନଏସ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ଚେତାବନୀକୁ ଦର୍ଶାଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସରକାରଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେବା ପାଇଁ କେବଳ ଶିବସେନା ସୁପ୍ରିମୋ ସ୍ୱର୍ଗତ ବାଲ୍ ଠାକରେଙ୍କ ପାଖରେ କ୍ଷମତା ଏବଂ ଶକ୍ତି ରହିଛି ।

    ଶିବସେନା ସାଂସଦ ରାଜ ଠାକରେଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ ଠାକରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଏଜେନ୍ସିରୁ କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି ଏବଂ ବିଜେପିର ଲାଉଡ ସ୍ପିକର ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଲାଉଡ ସ୍ପିକର ଆନ୍ଦୋଳନ ନିରାଶାରେ ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରିବେ ।

    ସୂଚନା ଥାଉକି, ଯେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଲାଉଡ ସ୍ପିକର ବିଷୟରେ ବିବାଦ ଚାଲିଛି । ମସଜିଦ ଉପରେ ସ୍ଥାପିତ ହୋଇଥିବା ଲାଉଡ ସ୍ପିକର ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ଆବାଜକୁ ଶିବସେନା ବିରୋଧ କରିଛି । ଦଳର ଲୋକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ନମାଜ ଲାଉଡ ସ୍ପିକର ମାଧ୍ୟମରେ କରାଯିବ, ତେବେ ସେମାନେ ମସଜିଦ ସମ୍ମୁଖରେ ଲାଉଡ ସ୍ପିକରରେ ହନୁମାନ ଚଲିସା ମଧ୍ୟ ପାଠ କରିବେ । ଏହି ବିଷୟରେ କିଛି ବିବାଦ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଦେଇଥିଲା ।

    Maximum 500 characters

    ରାଜନୀତି ତଡ଼କା View all

    Find Us on Facebook