Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ରାଜନୀତି

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ବିରୋଧୀ ଦଳ ସେମାନଙ୍କ ମତଭେଦକୁ ସମାଧି ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ:ନୀତୀଶ କୁମାର

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Sep 4, 2022    Views: 3971

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଏକଜୁଟ୍ ହେବେ ସମସ୍ତ ବିରୋଧି ଦଳ । ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାର  ଏହା କହିଛନ୍ତି । ଆଉ ଯଦି ଏଭଳି ହୁଏ ତେବେ ଏହା ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​୫୦ ଟି ଆସନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ବିଜେପି । ନୀତୀଶ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିକଳ୍ପ ଖୋଜୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ପାଇଁ ବିରୋଧୀ ଦଳ ସେମାନଙ୍କ ମତଭେଦକୁ ସମାଧି ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ । ବିରୋଧୀ ଦଳଗୁଡ଼ିକୁ ଏକଜୁଟ କରିବା ତାଙ୍କର ଏକମାତ୍ର ଲକ୍ଷ୍ୟ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

    ପରେ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ଏକତା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିଗରେ କାର୍ୟ୍ୟ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲା । ଏହି ବୈଠକରେ ଏକ ସଂକଳ୍ପ ପାରିତ ହୋଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ ବିଜେପି ସରକାରଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଦେଶରେ ଏକ “ଅଘୋଷିତ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି” ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଯାହା ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ସଂସ୍ଥାକୁ “ଅପବ୍ୟବହାର” କରି ବିରୋଧୀ ସ୍ୱରକୁ ନୀରବ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି ।

    ଏହି ସଂକଳ୍ପରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଦେଶ ବିଜେପିର ବିକଳ୍ପ ଖୋଜୁଛି ଏବଂ ସମସ୍ତ ବିରୋଧୀ ଦଳକୁ ସେମାନଙ୍କ ମତଭେଦକୁ ଏଡ଼ାଇ ଏକଜୁଟ ହେବାକୁ କହିଛନ୍ତି ନୀତିଶ୍ । ସେ ମଧ୍ୟ ବିଜେପିକୁ ଦେଶରେ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ସଂଖ୍ୟାଲଘୁଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଉଛି । ସମାଜରେ ଅସହିଷ୍ଣୁତା ଏବଂ ଉଗ୍ରବାଦ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଦଳିତ ଏବଂ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରାଯାଉଛି ।

    ତେବେ ନୀତୀଶ କୁମାର ଆସନ୍ତାକାଲି  ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ କରିବେ ଏବଂ ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜେପି ସହ ଲଢିବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ବିରୋଧୀଦଳ ନେତାଙ୍କୁ ଭେଟିବେ । ଜେଡିୟୁ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ନୀତୀଶ କୁମାର ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଏଏପି ନେତା ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏବଂ ବାମପନ୍ଥୀ ନେତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

    Maximum 500 characters

    ରାଜନୀତି View all

    Find Us on Facebook