Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ବିଶେଷ

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ମେକଅପ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଥିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Nov 24, 2022    Views: 2698

    ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ବେଳବେଳେ ମେକଅପ୍ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ କିଛି ଲୋକ ପ୍ରତିଦିନ ମେକଅପ୍ ପ୍ରୟୋଗ କରିବାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ, ମେକଅପ୍ ସେମାନଙ୍କର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢାଇଥାଏ। ସେମାନେ ଘରେ ରୁହନ୍ତୁ ବା ରହିବାକୁ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯାଆନ୍ତୁ, ମେକଅପ୍ ବିନା ସେମାନେ ନିଜ ଚେହେରାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ପ୍ରତିଦିନ ମେକଅପ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସତ୍ତ୍ଵେ ସେ କିଛି ଜିନିଷର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି ନାହିଁ ଯାହା ତାଙ୍କର ଅନେକ ସମସ୍ୟାକୁ ବଢାଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ମେକଅପ୍ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ କ’ଣ ଅବହେଳା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିନେବା।

    ମେକଅପ୍ ଉତ୍ପାଦଗୁଡିକ କେବେବି ସେଆର୍ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ
    ପ୍ରାୟତ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ମେକଅପ୍ ଉତ୍ପାଦକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସେଆର କରନ୍ତି। ବିଶେଷକରି ବିବାହ ଭୋଜି ଅବସରରେ। ସେହି ସମୟରେ, ଯଦି କାହାର କୌଣସି ମେକଅପ୍ ଆଇଟମ୍ ନ ଥାଏ, ତେବେ ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ତାହା ଦିଅନ୍ତି ଏବଂ ଯଦି ଆବଶ୍ୟକ ହୁଏ, ଆପଣ ତାଙ୍କର ମେକଅପ୍ ବି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି। ଏହା କରିବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କର ଅନେକ ସମସ୍ୟା ବାହାରିପାରେ। କାରଣ ବୋଧହୁଏ, ସାମ୍ନାରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କୌଣସି ପ୍ରକାର ଚର୍ମ ସମସ୍ୟା କିମ୍ବା ଆଖି ସଂକ୍ରମରେ ପୀଡିତ ଥାଇପାରନ୍ତି, ଯାହା ବିଷୟରେ ଆପଣ ଅବଗତ ନ ଥିବେ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ମେକଅପ୍ ଉତ୍ପାଦଗୁଡିକର ଅଦଳବଦଳ ଆପଣଙ୍କୁ ବି ସେହି ସମସ୍ୟାରେ ପକେଇପାରେ। ତେଣୁ, ମେକଅପ୍ ବିନିମୟ କରିବାର ଅଭ୍ୟାସରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ।

    କିଣିବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ୟାଚ୍ ପରୀକ୍ଷା କରନ୍ତୁକୌଣସି ମେକଅପ୍ ଉତ୍ପାଦ କିଣିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହାର ପ୍ୟାଚ୍ ପରୀକ୍ଷା ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ। ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଏହା ଜଣାପଡିପାରେ ଯେ ଉତ୍ପାଦଟି ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମ ସହିତ ସୁସଙ୍ଗତ ଏବଂ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଅସୁବିଧାରେ ପକେଇବ ନାହିଁ। ଯେଉଁଠାରେ ଉତ୍ପାଦକର ପରୀକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଛି ସେହି ଦୋକାନରୁ ଜିନିଷ କିଣିବା ଭଲ। କିନ୍ତୁ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଟେଷ୍ଟରକୁ ଅନେକ ଲୋକ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ତେଣୁ ପ୍ୟାଚ୍ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟରକୁ ମୁହଁ ବଦଳରେ ହାତର ଉପର ପୃଷ୍ଠରେ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ, ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ସଂକ୍ରମଣ କିମ୍ବା ଆଲର୍ଜିରୁ ରକ୍ଷା ପାଇପାରିବେ। ପରୀକ୍ଷା ପରେ ତୁରନ୍ତ ଉତ୍ପାଦ କିଣନ୍ତୁ ନାହିଁ। କିଛି ସମୟ ପରେ କିମ୍ବା ପରଦିନ ଏହାକୁ କିଣନ୍ତୁ, ଯାହାଫଳରେ ଆପଣ ପରୀକ୍ଷଣର ଫଳାଫଳ ଜାଣିପାରିବେ।

    ମେକଅପ୍ ବ୍ରସ୍ ସଫା କରିବା ଜାରି ରଖନ୍ତୁଅନେକ ଲୋକ ସଫା ନ କରି ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମେକଅପ୍ ବ୍ରସ୍ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ, ସେସବୁରେ ଜୀବାଣୁ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ। ତେଣୁ, ଥରେ କିମ୍ବା ଦୁଇଥର ମେକଅପ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପରେ ଏହାକୁ ଧୋଇ ସଫା କରିବା ଉଚିତ। ଯଦି ତୁମ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କେହି ତୁମର ମେକଅପ୍ ବ୍ରଶ୍ ବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ ୨-୩ ଥର ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କର ନାହିଁ, ବରଂ ଏହାକୁ ଧୋଇ ବ୍ୟବହାର କର।

    Maximum 500 characters

    ବିଶେଷ View all

    Find Us on Facebook