Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଘରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଗୋଲାପ ଗଛ, ମିଳିବ ଅହେତୁକ ଫାଇଦା

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Nov 1, 2022    Views: 3983

    ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସନାତନ ଧର୍ମରେ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରକ ଏକ ପ୍ରାଚୀନ ବିଜ୍ଞାନ ଭାବେ ମାନ୍ୟତା ରହିଛି । ଏହା ଆମ ଜୀବନରେ ବହୁତ କିଛି ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ । ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ ଓ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ସତ୍ତ୍ୱେ ଯଦି ଆମେ କୌଣସି କାମରେ ସଫଳତା ପାଉନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଘରେ କିଛି ନା କିଛି ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ରହିଛି । ତେଣୁ ବାସ୍ତୁ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବା ନିହାତି ଜରୁରୀ ହୋଇଥାଏ |

    ଘରେ ଯଦି କଷ୍ଟ, ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧା, ଶାରିରୀକ ପିଡା ଓ ରୋଗ ଆଦି ଲଗାତାର ଲାଗି ରହୁଥାଏ । ତେବେ ଘରେ ବାସ୍ତୁ ଅନୁସାରେ କିଛି ଗଛ ଲଗାନ୍ତୁ ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହେବ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ବାସ୍ତୁ ବିଷୟରେ କିଛି କହିବୁ ଯେଉଁ ଗଛକୁ ଘରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ସକରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପଡିବା ସହ ଅର୍ଥ ଓ ମାନ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ ।
    ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଫୁଲର ସମ୍ପର୍କ ଘରର ସୁନ୍ଦରତା ସହିତ ଜୀବନର ସୌଭାଗ୍ୟ ସହ ଜଡିତ ରହିଥାଏ । ଏମିତି ହେଉଛି ଗୋଲାପ ଫୁଲ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାକୁ ଘରେ ଲଗାଇବାର ଫାଇଦା ।
    ଗୋଲାପ ଫୁଲ ଘରେ ଲଗାଇବାର ଫାଇଦା
    ୧. ଗୋଲାପ ଫୁଲକୁ ଫୁଲର ରାଣି ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ଗୋଲାପୀ ରଂଗର ଗୋଲାପ, ପ୍ରେମ ଓ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରତୀକ ହୋଇଥାଏ । ପରିବାରରେ ମତାନ୍ତର ଦୂର କରିବାକୁ ହେଲେ ଘରେ ଗୋଲାପ ଫୁଲର ଗଛ ଲଗାଇବା ବହୁତ ଲାଭକାରୀ ହୋଇଥାଏ ।

    ୨. ଯୁବକ-ଯୁବତୀଙ୍କ ବିବାହରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିଲେ ଗୋଲପ ଫୁଲ ବା ପେଣ୍ଟିଂ ଡ୍ରଇଂ ରୁମରେ ଲଗାନ୍ତୁ । ମାନ୍ୟତା ଯେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ବିବାହ ଯୋଗ ବନିଥାଏ । ଆପଣଙ୍କୁ ମନ ମୁତାବକ ଜୀବନସାଥୀ ମିଳିଥାଏ ।

    ୩. ସୁଖୀ ଜୀବନ ପାଇଁ ଗୋଲାପ ଫୁଲର ଗଛ ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗର କୋଣରେ ଲଗାନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ୱାରା ସମ୍ପନ୍ନତା ଆସିଥାଏ ଓ ଘରକୁ ଧନ ଆଗମନର ରାସ୍ତା ଖୋଲିଥାଏ । ସମୃଦ୍ଧିର ପ୍ରବେଶ ହୋଇଥାଏ ।

    ୪. ଗୋଲାପ ଗଛ ଘରକୁ ଖରାପ ଶକ୍ତି ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦେଇ ନଥାଏ । ଏହି ଗଛ ସବୁ ନେଗେଟିଭ ଶକ୍ତିକୁ ଦୂର କରିଥାଏ ।

    ୫. ପତି-ପତ୍ନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡା ହେଉଥିଲେ ବା ମନ ମିଶୁନଥିଲେ ଗୋଲାପ ଗଛ ବେହରୁମରେ ଲଗାଇବା ଦରକାର । ଏହାର ପେଣ୍ଟିଂ ବି ବେଡରୁମରେ ଲଗାଇ ପାରିବେ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେର ମଧୁରତା ଆସିଥାଏ ।

    Maximum 500 characters

    ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର View all

    Find Us on Facebook