Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଆଜି ହିଁ ଘରୁ ବାହାର କରି ଦିଅନ୍ତୁ ଏ ସବୁ ଜିନିଷ

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Sep 14, 2022    Views: 3560

    ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଘର ସଜାଇବାକୁ ସମସ୍ତେ ଭଲ ପାଆନ୍ତି । ଘର ସଜାଇବା ସମୟରେ ଏପରି କିଛି ଭୁଲ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଯାହା ସିଧାସଳଖ ଘରର ବାସ୍ତୁ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ।ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ ରଖାଯାଇଥିବା କିଛି ଖରାପ ଜିନିଷ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆଣିଥାଏ। ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଘରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଦାରିଦ୍ରତା ମାଡ଼ି ଆସେ। ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ଝଡ଼ ଆସେ। ଝଗଡା ଏବଂ ଉତ୍ତେଜନା ଦ୍ୱାରା ମନ ବିଚଳିତ ହୋଇ ରହିଥାଏ। ଚିନ୍ତା ବୃଦ୍ଧିପାଏ। ଏଣୁ ଏହି ଖରାପ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଘରୁ ବାହାର କରିବା ଭଲ। ଏହା କରିବା ପରେ ହିଁ ଆପଣ ଏକ ସୁଖମୟ ଜୀବନକୁ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ। ଆସନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହିପରି ପାଞ୍ଚଟି ଜିନିଷ ବିଷୟରେ କହିବା, ଯାହା ଘରେ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ।

    ବନ୍ଦ ଘଣ୍ଟା/ଖରାପ ହୋଇଥିବା ଘଣ୍ଟା:
    ବନ୍ଦ ଘଣ୍ଟା ଘରେ କେବେବି ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। କୁହାଯାଏ ଯେ କାନ୍ଥରେ ବନ୍ଦ ଘଣ୍ଟା ଝୁଲୁଥିଲେ ମନୁଷ୍ୟର ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ। ଏହା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଖରାପ ସମୟ ଆସିବାର ସଙ୍କେତ ଅଟେ।

    ମିଆଦ ପୁରି ଯାଇଥିବା ଔଷଧ/ଏକ୍ସପାୟରୀ ମେଡିସିନ:
    ଘରେ ମିଆଦ ପୁରି ଯାଇଥିବା ଔ ଷଧ ରହିବା ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ଅଟେ। ଘରେ ଏପରି ଜିନିଷରରହିଲେ ରୋଗର ପ୍ରଭାବବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ। ତେଣୁ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଘରୁ ବାହାର କରିଦିଅନ୍ତୁ।

    ଯୁଦ୍ଧ ଚିତ୍ର:
    ଭୁଲ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଘରେ ଯୁଦ୍ଧର ଫଟୋ ରଖିବା ଉଚିତ୍‌ ନୁହେଁ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମହାଭାରତ ଯୁଦ୍ଧର ଚିତ୍ର, ପଶୁମାନଙ୍କର ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଚିତ୍ର କିମ୍ବା ବୁଡ଼ି ଯାଉଥିବା ଜାହାଜର ଚିତ୍ର ମଧ୍ୟ ଘରେ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ।

    ଭଙ୍ଗା ମୂର୍ତ୍ତି:
    ଯଦି ତୁମେ ଭଗବାନଙ୍କ ଭଙ୍ଗା ମୂର୍ତ୍ତିଗୁଡ଼ିକୁ ଘରେ ସଞ୍ଚୟ କରିଛ, ତେବେ ଆଜି ଏହି ଭୁଲକୁ ସଂଶୋଧନ କର। ଏହି ପ୍ରତିମାଗୁଡ଼ିକୁ ଏକ ନଦୀ କିମ୍ବା ପୋଖରୀରେ ବିସର୍ଜନ କରି ଘରକୁ ଏକ ନୂତନ ପ୍ରତିମା ଆଣ।

    କଣ୍ଟାଯୁକ୍ତ ଗଛ:
    ଘରକୁ ସୁନ୍ଦର କରିବା ପାଇଁ କିଛି ଲୋକ ଇନଡୋର ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି କଣ୍ଟା ଗଛକୁ ଘରେ କେବେବି ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଏହାଦ୍ୱାରା ଘରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଥାଏ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ଦେଖାଦେଇଥାଏ। ଘରେ ଗୋଲାପ କିମ୍ବା କାକ୍‌ଟସ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ରଖିବା ମଧ୍ୟ ଉଚିତ ନୁହେଁ।

    Maximum 500 characters

    ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର View all

    Find Us on Facebook