Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

AUTO EXPO

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋ ୨୦୨୩: ନୂଆ ଅବତାରରେ ଆସୁଛି ୭ସିଟର କାର୍

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Jan 10, 2023    Views: 2418

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ ୭ ଟି ସିଟ୍ ବିଶିଷ୍ଟ କାର ପରିବାର ପାଇଁ ଏକ ବିରାଟ ଗ୍ରାହକ ଆଧାର ଅଛି । ଅବଶ୍ୟ, ଏହି ବିଭାଗରେ, ଅନ୍ୟ ବିଭାଗଗୁଡ଼ିକ ତୁଳନାରେ କ୍ରେତାମାନଙ୍କର କମ୍ ବିକଳ୍ପ ଅଛି । ଆଗାମୀ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ, ଟୟୋଟା, ଟାଟା, ମହିନ୍ଦ୍ରା, ଏମଜି ଏବଂ ଫୋର୍ସ ମୋଟର୍ସ ଠାରୁ ଏହି ବିଭାଗରେ ୫ ଟି ପ୍ରମୁଖ ଲଞ୍ଚ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ଏଠାରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ୭-ସିଟ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ପରିବାର କାର ବିଷୟରେ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ଦେଉଛୁ ଯାହା ଶୀଘ୍ର ଲଞ୍ଚ ହେବ ।

    ଏମଜି ହେକ୍ଟର ପ୍ଲସ୍ ଫେସେଲିଫ୍ଟ :

    ଏମଜି ମୋଟର ଇଣ୍ଡିଆ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି ଯେ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଅପଡେଟ୍ ହୋଇଥିବା ହେକ୍ଟର ଏବଂ ହେକ୍ଟର ପ୍ଲସର ମୂଲ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିବ। ଗୁଜୁରାଟର କମ୍ପାନୀର ହାଲୋଲ ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ଏସୟୁଭିର ଉତ୍ପାଦନ ଚାଲିଛି। ଅଧିକାଂଶ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଗ ଭାଗରେ କରାଯିବ । ନୂତନ ୨୦୨୩ ଏମଜି ହେକ୍ଟର ପ୍ଲସରେ ଏକ ପୁନଃନିର୍ମିତ ଗ୍ରୀଲ୍ ଏବଂ ଏଲଇଡ଼ି ଡିଆରଏଲ ସହିତ ବିଭାଜିତ ହେଡଲ୍ୟାମ୍ପ ସେଟଅପ୍ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଅଛି । ଏହା ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଚକଗୁଡିକର ଏକ ନୂତନ ସେଟ୍ ପାଇଥାଏ । ଭିତର ଭାଗରେ ଡ୍ୟାସବୋର୍ଡ, ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ କନସୋଲ୍ ଏବଂ ଷ୍ଟିଅରିଂ ଚକ ସବୁ ନୂଆ ହେବ । ପରବର୍ତ୍ତୀ-ଜେନ-ସ୍ମାର୍ଟ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଏବଂ ବେତାର ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ସଂଯୋଗ ସହିତ ଏସୟୁଭି ଏକ ନୂତନ ୧୪ ଇଞ୍ଚର ଟଚସ୍କ୍ରିନ ଇନଫୋଟେନ୍ମେଣ୍ଟ ସିଷ୍ଟମ ପାଇଥାଏ।

    ଟୟୋଟା ଇନୋଭା ହାଇକ୍ରସ୍ :

    ଟୟୋଟା ଇନୋଭା ହାଇକ୍ରୋସ୍ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୩ରେ ବିକ୍ରି ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏମପିଭି ଜି, ଜି, ଜିଏକ୍ସ, ଭିଏକ୍ସ, ଜେଡଏକ୍ସ, ଏବଂ ଜେଡଏକ୍ସ (ଓ) ଟ୍ରିମରେ ଆସିବ, ଯାହା ୨.୦ଲି ପ୍ରାକୃତିକ ଭାବରେ ଆକାଂକ୍ଷିତ ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଏବଂ ୨.୦ଲି ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହାଇବ୍ରିଡ୍ ପାୱାର୍ ଟ୍ରେନ୍ ସହିତ ପ୍ୟାକ୍ ହେବ । ଏକ ସିଭିଟି ଗିଅରବକ୍ସ ସହିତ ମିଳିତ ହୋଇଥିବା ପେଟ୍ରୋଲ୍ ୟୁନିଟ୍, ୧୭୨ବିଏଚପି ଶିଖର ଶକ୍ତି ଏବଂ ୨୦୫ଏନଏମ ଟର୍କ ବିତରଣ କରିଥାଏ ।

    ଟାଟା ସଫାରି ଫେସେଲିଫ୍ଟ :

    ଜାନୁଆରୀରେ ୨୦୨୩ ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋରେ ହ୍ୟାରିଅର୍ ଫେସେଲିଫ୍ଟ ସହିତ ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଅପଡେଟ୍ ହୋଇଥିବା ସଫାରି ଏସୟୁଭି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରନ୍ତି । ଆଡଭାନ୍ସଡ ଡ୍ରାଇଭର ସହାୟକ ସିଷ୍ଟମ (ଏଡିଏଏସ) ସୁଟ୍ ପାଇବା ପାଇଁ ଏସୟୁଭି ପ୍ରଥମ ଟାଟା ଯାନ ହୋଇପାରେ। ଏହା ବେତାର ଆପଲ୍ କାରପ୍ଲେ ଏବଂ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଅଟୋ କନେକ୍ଟିଭିଟି ଏବଂ ୩୬୦-ଡ଼ିଗ୍ରୀ କ୍ୟାମେରା ସହିତ ଏକ ବଡ଼ ଟଚସ୍କ୍ରିନ ଇନଫୋଟେନ୍ମେଣ୍ଟ ସିଷ୍ଟମ ଭଳି ବ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ସହିତ ପ୍ୟାକ୍ ହୋଇପାରେ ।

    ମହିନ୍ଦ୍ରା ବୋଲେରୋ ନେଓ ପ୍ଲସ୍ :

    ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ ହେବାକୁ ଥିବା ୭ ସିଟ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ପରିବାର କାର ମଧ୍ୟରୁ ମହିନ୍ଦ୍ରା ବୋଲେରୋ ନେଓ ପ୍ଲସ୍ ଅନ୍ୟତମ । ତେବେ ଏହାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ତାରିଖ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଶକ୍ତି ପାଇଁ, ଏସୟୁଭି ୨.୨ଲି ଏମଏଚଏଡବ୍ଲୁକେ ଡିଜେଲ ଇଞ୍ଜିନ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବ ଯାହା ଉଭୟ ମାନୁଆଲ୍ ଏବଂ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଗିଅରବକ୍ସ ବିକଳ୍ପ ସହିତ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ।

    Maximum 500 characters

    AUTO EXPO View all

    Find Us on Facebook