Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

AUTO EXPO

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋ ୨୦୨୩: ଆସିବେ ଏହି ବଲିଉଡ଼ ସୁପରଷ୍ଟାର

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Jan 10, 2023    Views: 2491

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋ ୨୦୨୩ କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବାର ଆଉ ଏକ କାରଣ ଦେଇଛି ହୁଣ୍ଡାଇ । କାର ନିର୍ମାତା ବଷ୍ଟନ ଡାଇନାମିକ୍ସ ରୋବଟ ସ୍ପଟ ସହିତ ବଲିଉଡ ସୁପରଷ୍ଟାର ଏବଂ ଏହାର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସାଡର ଶାହରୁଖ ଖାନଙ୍କୁ ସୋ’କୁ ଆଣିବେ । କିଙ୍ଗ ଖାନଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା ସେହି ହଳଦିଆ ରୋବଟ ହେଉଛି ସ୍ପଟ, ରୋବୋଟିକ୍ସ ଡିଜାଇନ କମ୍ପାନୀ ବୋଷ୍ଟନ ଡାଇନାମିକ୍ସ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ଚାରି ଗୋଡ଼ ବିଶିଷ୍ଟ ଏଆଇ ଚାଳିତ ରୋବଟ । ହୁଣ୍ଡାଇ ୨୦୨୧ ରେ କମ୍ପାନୀ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲା ଏବଂ ଲାଗୁଛି ଯେ କାର ନିର୍ମାତା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏହାର ସୁବିଧାରେ ଅନେକ ସ୍ପଟ୍ ରୋବଟ୍ ନିୟୋଜିତ କରିପାରନ୍ତି ।

    ଯଦି ଆପଣ ଭାବୁଛନ୍ତି କି ଏକ କାର ଉତ୍ପାଦନ ସୁବିଧାରେ କିପରି ଏକ ରୋବୋଟିକ୍ ‘କୁକୁର’ ଉପଯୋଗୀ ହୋଇପାରେ, ନିମ୍ନରେ ଥିବା ଭିଡିଓରେ ସ୍ପଟ୍ ର ଅନେକ ବ୍ୟବହାର ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ:

    ସ୍ପଟ୍ ଆପଣଙ୍କ ଗୋଦାମରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ରୋବଟଗୁଡିକ ଉପରେ ନଜର ରଖିପାରେ । ବୋଷ୍ଟନ୍ ଡାଇନାମିକ୍ସର ରୋବଟଗୁଡିକ ବିଭିନ୍ନ ଶିଳ୍ପ ଯଥା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ନିର୍ମାଣ ତୈଳ ଏବଂ ଗ୍ୟାସ୍, ଖଣି ଏବଂ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଉପଯୋଗୀତା ଭଳି ବ୍ୟବହାର ଖୋଜୁଛି । ହୁଣ୍ଡାଇର ଏକ୍ସପୋ ପ୍ରଦର୍ଶନୀରେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଘଟଣା ହେଉଛି ଆୟନିକ ୫ ଇଭିର ଉନ୍ମୋଚନ । ହୁଣ୍ଡାଇରେ ପ୍ରଦର୍ଶନୀରେ ଆୟନିକ୍ ୬ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ସେଡାନ୍ ଏବଂ ନେକ୍ସୋ ଇନ୍ଧନ ସେଲ୍ ଏସୟୁଭି ମଧ୍ୟ ରହିବ । ଆମେ ହୁଣ୍ଡାଇର ସ୍ମାର୍ଟସେନ୍ସ ଡ୍ରାଇଭର-ସହାୟତା ଟେକ୍ ଏବଂ ଡିଜିଟାଲ୍ କାର୍ ଲାଇଫ୍ ଉନ୍ନତ ସଂଯୁକ୍ତ କାର୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିର ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ରିଅଲିଟି ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖିବା ।

    ଅବଶ୍ୟ, ସ୍ପଟ୍ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଏଚ-ଏମଇଏକ୍ସ ସହିତ ଏକ ଗତିଶୀଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହେବ, ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମେଡିକାଲ୍ ଏକ୍ସୋସ୍କେଲେଟନ୍ । ଏଥିସହ କାର ନିର୍ମାତା ଫ୍ଲାଇ-କାର୍ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଏବଂ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ-ବିଲ୍ଟ ସହିତ ସହରାଞ୍ଚଳ ପରିବହନର ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ନିଜର ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବ । ଯାନବାହାନ (ପିବିଭିଏସ) ଯାହା ମୁଖ୍ୟତ ସ୍ୱୟଂଶାସିତ ଟ୍ୟାକ୍ସି । ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ କାର ନିର୍ମାତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନୀକୁ ଧରି ପାରିବେ ନାହିଁ, ହୁଣ୍ଡାଇ ମଧ୍ୟ ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋ ୨୦୨୩ ରେ ଏହାର ପ୍ୟାଭିଲିୟନର ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ଉପସ୍ଥାପନା ମାଧ୍ୟମରେ ମେଟାଭର୍ସକୁ ଅଭିଜ୍ଞତା ଆଣିଥାଏ ।

    Maximum 500 characters

    AUTO EXPO View all

    Find Us on Facebook