Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ଦେଶ ବିଦେଶ

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ରାହୁଲଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟକଲେ ସ୍ମୃତି ଇରାନି, କହିଲେ ଏମିତି କିଛି

    Share on :
    ajab-Image
    Date: May 23, 2023    Views: 4351

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଉପରେ ଘୋର ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି  । କେରଳରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଆମେଥୀଙ୍କଠାରୁ ୱାୟାନାଦକୁ ପଠାଇବା ତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ  । ଯେତେବେଳେ ସେ ଆମେଥୀଙ୍କ ସାଂସଦ ଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ବିଦ୍ୟୁତ ପାଇନଥିଲେ, ଗୋଟିଏ ଅଗ୍ନିଶମ କେନ୍ଦ୍ର ନଥିଲା, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ନଥିଲା କି ଗୋଟିଏ ବି କେନ୍ଦ୍ର ବିଦ୍ୟା ମଧ୍ୟ ନଥିଲା  । ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେ ୱାୟାନାଡରେ ରୁହନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଏଠାରେ ଅମେଥୀ ଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିବେ । ସେଥିପାଇଁ ତୁମେମାନେ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ପଡିବ ଯେ ସେ ଏଠାରେ ରହନ୍ତି ନାହିଁ । ଯେତେବେଳେ ରାହୁଲ ଆମେଥୀ ଛାଡିଥିଲେ, ଏହି ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇପାରିବ ।

    ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଆମେଥୀଙ୍କଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ

    ୨୦୧୯ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସର ଭିତ୍ତିଭୂମି ଆମେଥୀଙ୍କ ଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୫୫,୦୦୦ ଭୋଟ୍‌ ବ୍ୟବଧାନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି  । ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାର ସହିତ ଆମେଥୀଙ୍କର ଏକ ଦୀର୍ଘ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି କାରଣ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ୨୦୦୪ ରେ ଆମେଥୀ ସାଂସଦ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଏବଂ ୨୦୦୯ ଏବଂ ୨୦୧୪ ରେ ଏହି ଆସନ ବଜାୟ ରଖିବା ପୂର୍ବରୁ ଉଭୟ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ଏହି ଆସନକୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିଲେ  ।

    ବର୍ତ୍ତମାନ ୱାୟାନାଡରେ ଉପ-ନିର୍ବାଚନ ଘୋଷଣା ହୋଇନାହିଁ  ।

    ୨୦୧୯ ରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଉଭୟ ଆମେଥୀ ଏବଂ ୱାୟନାଡରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲେ  । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଅମେତିରେ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀଙ୍କୁ ହରାଇବା ପରେ ୱାୟାନାଡର ସାଂସଦ ହୋଇଥିଲେ  । ମାର୍ଚ୍ଚରେ ମୋଦୀ ଉପନାମ ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବା ପରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଲୋକସଭାରୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ  । ୱାୟାନାଡରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଉପ-ନିର୍ବାଚନ ଘୋଷଣା ହୋଇନାହିଁ  । ଯଦି ଦଣ୍ଡାଦେଶ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଏ, ତେବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ତାଙ୍କ ଲୋକସଭା ଆସନ ଫେରାଇ ଆଣିପାରିବେ, କିନ୍ତୁ କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାରେ ତାଙ୍କୁ ଆରାମ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି  ।

    Maximum 500 characters

    ଦେଶ ବିଦେଶ View all

    Find Us on Facebook