Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ଦେଶ ବିଦେଶ

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    କେରଳ କାହାଣୀ'କୁ ନେଇ ବିବାଦ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ୧୫ ରେ ଶୁଣାଣି

    Share on :
    ajab-Image
    Date: May 9, 2023    Views: 4623

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଫିଲ୍ମ 'କେରଳ କାହାଣୀ' କୁ ନେଇ ବିବାଦ ଏବେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଫିଲ୍ମ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିବା କେରଳ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୋଧରେ ଆବେଦନକାରୀମାନେ ଏବେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ବରିଷ୍ଠ ଆଡଭୋକେଟ୍‌ କପିଲ ସିବଲ ଏହି ମାମଲାର ଶୀଘ୍ର ଶୁଣାଣି କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଏହା ଉପରେ ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ମେ ୧୫ ରେ ଶୁଣାଣି ପାଇଁ କହିଛନ୍ତି ।

     ମେ ୫ ରେ କେରଳ ହାଇକୋର୍ଟ ଫିଲ୍ମ ଦି କେରଳ କାହାଣୀ ରିଲିଜ ରହିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । କୋର୍ଟ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଫିଲ୍ମର ଟ୍ରେଲରରେ କୌଣସି ନିର୍‌ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ବିରୋଧରେ ଆପତ୍ତିଜନକ କିଛି ନାହିଁ । ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପାସ୍‌ କରିବା ପୂର୍ବରୁ କୋର୍ଟ ଫିଲ୍ମର ଟ୍ରେଲରକୁ ଦେଖିଥିଲେ । ଏହି ରାୟ ଦେବାବେଳେ କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଚଳଚ୍‌ଚିତ୍ରରେ ଇସଲାମ ଏବଂ ମୁସଲମାନମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କିଛି ନାହିଁ ।

    'କେରଳ କାହାଣୀ' ଉପରେ ବିବାଦ ଜାରି ରହିଛି 

    କେରଳ ହାଇକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଚଳଚ୍‌ଚିତ୍ରରେ ମୁସଲମାନ ଧର୍ମ ଉପରେ କୌଣସି ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇ ନାହିଁ, ବରଂ ଆଇଏସଆଇଏସର କାହାଣୀ ଦର୍ଶାଯାଇଛି । ବାସ୍ତବରେ ଏହି ଚଳଚ୍‌ଚିତ୍ରରେ ସେହି ଝିଅମାନଙ୍କର କାହାଣୀ ରହିଛି ଯେଉଁମାନେ ନର୍ସ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆଇଏସଆଇଏସର ଆତଙ୍କବାଦୀ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ଚଳଚ୍‌ଚିତ୍ରକୁ ନେଇ ସାରା ଦେଶରେ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଛି । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ସିଏମ୍‌ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏହାକୁ ନିଷିଦ୍ଧ କରିଥିବାବେଳେ ୟୁପି ସରକାର ଏହାକୁ ଟିକସମୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

    Maximum 500 characters

    ଦେଶ ବିଦେଶ View all

    Find Us on Facebook