Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ICSE 10TH

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଆଇସିଏସଇ ଦଶମ ପରୀକ୍ଷା, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ରହିଛି ବ୍ୟବସ୍ଥା

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Apr 10, 2022    Views: 4488

    ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କାଉନସିଲ୍ ଫର୍ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ସ୍କୁଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ପରୀକ୍ଷଣ (ସିଆଇଏସସିଇ) ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଅଫ୍ ସେକେଣ୍ଡାରୀ ଏଜୁକେସନ୍ (ଆଇସିଏସ୍ଇ) ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ସେମିଷ୍ଟାର ୨ ପରୀକ୍ଷାକୁ ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୫ ରୁ ୨୦ ମେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛି । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟକୁ ଯାଇ ପରୀକ୍ଷା ବାବଦରେ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ପାଇପାରିବେ । 
    -ଟାଇମ୍ ଟେବୁଲରେ ଦର୍ଶାଯାଇଥିବା ସମୟ ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ପଢିିବା ପାଇଁ ଅତିରିକ୍ତ ୧୦ ମିନିଟ୍ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷଣର ତାରିଖକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଟାଇମ୍ ଟେବୁଲଗୁଡିକ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି ।
    -ଆଇସିଏସଇ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ଏକ ଘଣ୍ଟା ୩୦ ମିନିଟ୍ ଅବଧି ପାଇଁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଏପ୍ରିଲ ୨୫ ତାରିଖ ସକାଳ ୧୦ ଟାରୁ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହେବ । ପ୍ରଥମ ଦିନ ଇଂରାଜୀ ଭାଷା - ଇଂରାଜୀ ପେପର ୧ ସହିତ ସେମିଷ୍ଟାର ୨ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହେବ  ।
    -ଆଇସିଏସଇ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ସେମିଷ୍ଟାର ୨ ପରୀକ୍ଷା: କୋଭିଡ୍ ୧୯ର ସମସ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁସରଣ କରି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଅତ୍ୟଧିକ ଗହଳିରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ  ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଭଲ ଭାବରେ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ପହଞ୍ଚିବା ଆବଶ୍ୟକ ।
    -ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ମୁଖ୍ୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଫାଟକରୁ ପରୀକ୍ଷା ହଲ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କ ଗତିବିଧିରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ ।
    -ପରୀକ୍ଷା ହଲକୁ ପ୍ରବେଶ ଏବଂ ପ୍ରସ୍ଥାନ ସମୟରେ, ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ।
    -ପାରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଫେସ୍ ମାସ୍କ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସହ ହାତକୁ ସାନିଟାଇଜ୍ କରିବେ ।
    -ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ନିଜର ଲେଖା ଷ୍ଟେସନାରୀ ଆଣିବା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସହ ସମାନ ଅଂଶୀଦାର ନକରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି ।
    -ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଆଡମିଟ୍ କାର୍ଡଗୁଡ଼ିକୁ ପରୀକ୍ଷା ହଲକୁ ମନେକରି ନେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । 

     

    Maximum 500 characters

    ICSE 10TH View all

    Find Us on Facebook