Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ICSE 10TH

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ଆଇସିଏସଇ ଦଶମ ପରୀକ୍ଷା

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Apr 25, 2022    Views: 3772

    ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଅଫ୍ ସେକେଣ୍ଡାରୀ ଏଜୁକେସନ୍ (ଆଇସିଏସ୍ଇ) ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ସେମିଷ୍ଟାର ୨ ପରୀକ୍ଷା ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୨୦ ମେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବା ପାଇଁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛି । ସକାଳ ୧୧ଟାରୁ ଦଶମ  ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା ହେବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟକୁ ଯାଇ ପରୀକ୍ଷା ବାବଦରେ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ପାଇପାରିବେ  ।  

    -ଟାଇମ୍ ଟେବୁଲରେ ଦର୍ଶାଯାଇଥିବା ସମୟ ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ପଢିିବା ପାଇଁ ଅତିରିକ୍ତ ୧୦ ମିନିଟ୍ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ଏବଂ ଉତ୍ତର ଲେଖିବାକୁ ୯୦ମିନିଟ ଦିଆଯିବ । ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷଣର ତାରିଖକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଟାଇମ୍ ଟେବୁଲଗୁଡିକ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ।

    -ଆଇସିଏସଇ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ଏକ ଘଣ୍ଟା ୩୦ ମିନିଟ୍ ଅବଧି ପାଇଁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ  । ଆଜି ସକାଳ ୧୧ ଟାରୁ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହେବ  । ପ୍ରଥମ ଦିନ ଇଂରାଜୀ ଭାଷା - ଇଂରାଜୀ ପେପର ୧ ସହିତ ସେମିଷ୍ଟାର ୨ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ   ।

    -ଆଇସିଏସଇ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ସେମିଷ୍ଟାର ୨ ପରୀକ୍ଷା: କୋଭିଡ୍ ୧୯ର ସମସ୍ତ ନିଦେ୍ର୍ଧଶାବଳୀ ଅନୁସରଣ କରି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ  । ଅତ୍ୟଧିକ ଗହଳିରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ  ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଭଲ ଭାବରେ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ପହଞ୍ଚିବା ଆବଶ୍ୟକ  ।

    -ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ମୁଖ୍ୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଫାଟକରୁ ପରୀକ୍ଷା ହଲ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କ ଗତିବିଧିରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ  ।

    -ପରୀକ୍ଷା ହଲକୁ ପ୍ରବେଶ ଏବଂ ପ୍ରସ୍ଥାନ ସମୟରେ, ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି  ।

    -ପାରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଫେସ୍ ମାସ୍କ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସହ ହାତକୁ ସାନିଟାଇଜ୍ କରିବେ  ।

    -ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ନିଜର ଲେଖା ଷ୍ଟେସନାରୀ ଆଣିବା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସହ ସମାନ ଅଂଶୀଦାର ନକରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି  ।

    -ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଆଡମିଟ୍ କାର୍ଡଗୁଡ଼ିକୁ ପରୀକ୍ଷା ହଲକୁ ମନେକରି ନେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି  । 

    Maximum 500 characters

    ICSE 10TH View all

    Find Us on Facebook