Odia Spot News | ଓଡିଆ ସ୍ପଟ୍ ନ୍ୟୁଜ୍
banner

ବିଶେଷ

ମୁଖ୍ୟ ଖବର

    ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ଛଚିନ୍ଦ୍ରା ଚୋପା

    Share on :
    ajab-Image
    Date: Aug 5, 2022    Views: 2785

    ଛଚିନ୍ଦ୍ରା ଚୋପା ସେବନ କରିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଛଚିନ୍ଦ୍ରା ଚୋପାରେ ଭିଟାମିନ, ପ୍ରୋଟିନ,ଫାଇବର ଓ ମିନେରାଲ ମିଳିଥାଏ । ଯାହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ପର୍କିତ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଛଚିନ୍ଦ୍ରା ଚୋପାର ତରକାରୀ ଇମ୍ୟୁନିଟି ବଢ଼ାଇବାରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭକାରୀ ହୋଇଥାଏ ।

    ଛଚିନ୍ଦ୍ରା ଚୋପାର ଫାଇଦା
    ଇମ୍ୟୁନିଟି ବଢ଼ାଇଥାଏ –

    ଶରୀରର ଇମ୍ୟୁନିଟି ବଢ଼ାଇବାରେ ଛଚିନ୍ଦ୍ରା ଚୋପା ହୋଇଥାଏ ବହୁତ ଲାଭକାରୀ । କାରଣ ଛଚିନ୍ଦ୍ରା ଚୋପାରେ ଏମିତି ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ମିଳିଥାଏ, ଯାହା ଇମ୍ୟୁନିଟି ବଢ଼ାଇବାରେ ବହୁତ ଲାଭକାରୀ ହୋଇଥାଏ । ଏଥିସହ ଏହା ଶରୀରର ରୋଗ ସହ ଲଢ଼ିବାରେ ସାମର୍ଥ୍ୟ ରଖିଥାଏ ।

    ପାଚନ ଶକ୍ତି ବଢ଼ାଇଥାଏ –

    ଭଲ ପାଚନ ଶକ୍ତି ପାଇଁ ଛଚିନ୍ଦ୍ରାର ଚୋପା ବହୁତ ଲାଭକାରୀ ହୋଇଥାଏ । କାରଣ ଛଚିନ୍ଦ୍ରାର ଚୋପାରେ ଏମିତି ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ମିଳିଥାଏ, ଯାହା ପାଚନ ଶକ୍ତି ବଢ଼ାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଏହାଛଡ଼ା ଏହା କୋଷ୍ଠ କାଠିନ୍ୟ ସମସ୍ୟାକୁ କମ କରିଥାଏ ।

    ଓଜନ କମାଇଥାଏ –

    ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ଛଚିନ୍ଦ୍ରାର ଚୋପାରେ ଥିବା ତତ୍ତ୍ୱ ଓଜନ କମ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ଓଜନ କମାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଛଚିନ୍ଦ୍ରା ଚୋପାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ତରକାରୀ ବା ଚଟନୀ ସେବନ କରନ୍ତୁ ।

    Maximum 500 characters

    ବିଶେଷ View all

    Find Us on Facebook